MailStore - Mail Arşivleme Sistemi

Mailstore Server, tüm şirket e-postalarınızı uzun yıllar güvenle arşivleyebileceğiniz bir mail arşivleme programıdır. IBM Lotus Notes dışındaki tüm sunucu, istemci ve dosya sistemlerinden hızlı bir şekilde otomatik arşiv alabilirsiniz.

Kullanıcılar arşivlenen e-postalara Outlook, web arayüzü veya Mailstore client ile kolayca erişebilirler.Yöneticiler çalışanlarının tüm gelen ve giden maillerini web arayüzü üzerinden anlık olarak takip edebilirler.

Herhangi bir personelin bilgisayarında sorun olduğu zaman direk Mailstore sunucudan mailleri geri getirebirsiniz.Kötü niyetli kişiler ya da yanlışlıkla yapılacak kullanıcı hatalarına karşı anında yedekleme sistemiyle gelen ya da gönderilen e-postalarınız kullanıcıya ulaşmadan yedeklenecek ve e-postalarınız bu yöntemle en üst düzey GÜVENLİK standartlarına ulaşabilecek.

Mail yedekleme yazılımı ile arşivlemiş olduğunuz e-postalarınızı sizin belirteceğiniz zaman dilimi içerisinde sunucunuzdan kaldırır ve şirket e-posta trafiğinizin VERİMİNİ maksimum hale getirir.

Neden MailStore Kullanmalısınız? Mail arşivleme ile en üst düzey güvenliğe ulaşın.

Outlook açılmıyor, yavaş açılıyor veya yoğunluktan kaynaklanan bir sorun yaşıyorsanız, MailStore ile mail arşivleme yapabilir ve PST dosyasının yükünü azaltabilirsiniz. 

Mail kayıplarının önüne geçemiyor, işten ayrılan personelleriniz ile birlikte mail kayıtları da siliniyor veya eski maillere ulaşmak istiyorsanız mail arşivleme çözümü kullanabilirsiniz.

Mail sunucunuz da yaşanabilecek sorunlara karşı sadece sağlayıcınızın aldığı yedeklere güvenmek zorunda kalırsınız. MailStore ile arşivlenen maillere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Outlook yavaş açılıyor veya yavaş çalışıyor ise;Outlook yavaş açılıyor veya yavaş çalışıyor ise;Outlook yavaş açılıyor veya yavaş çalışıyor ise;Outlook yavaş açılıyor veya yavaş çalışıyor ise;

Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek isteniyorsa!Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek isteniyorsa!Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek 

 

Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek isteniyorsa!Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek isteniyorsa!Tüm personel e-postaları tek bir noktadan yönetilmek 

 

MailStore Kullanmann Avantajları Mail arşivleme ile en üst düzey güvenliğe ulaşın.

Mevzuata Uyumda Yardım
BT Maliyetlerini ve Harcamalarını Azaltma
Bağımsızlık ve Güvenlik
Günlük Kaydı ile Tam Arşivleme
Hantal PST Dosyalarının Bağımsızlığı
Kullanıcıların E-postaları Silmelerini Engelleme
Posta Sunucularının İş Yükünü Azaltın
% 70'e kadar Depolama Alanı Tasarrufu
Entegre Depolama Teknolojisi
Yedekleme ve Geri Yükleme Sürelerini Azaltın
Tüm Kullanıcılar için Tek Tıklamayla Geri Yükleme
Sunucular Başarısız Olduğunda E-postalara Erişim
Sunucular Başarısız Olduğunda E-postalara Erişim
Yüksek Kullanıcı Kabulü
Posta Kutusu Kotalarının Kaldırılması

MailStore Server Ekran Görüntüleri Mail arşivleme ile en üst düzey güvenliğe ulaşın.

Mailstore Ana Ekran

MailStore türkçe ve basit arayüzü ile sizlerin hizmetinde;

Mailstore Arşivleme Ekranı

Arşivleme ekranından yeni bir yedekleme işi oluşturabilir veya var olan işleri takip edebiliriz.

Mailstore Kullanıcı Ekranı

Mail yedekleme yazılımı üzerinde bulunan tüm kullanıcıları buradan görebilir ve yönetebiliriz.

Mailstore Kullanıcı Detayları

Kullanıcı detayları ekranında kullanıcıya istediğiniz yetkiyi tanımlayabilirsiniz.

Aktive Directory Bağlantısı

Bu ekranda kullanıcıları isterseniz Active Directory üzerinden de bağlayabilirsiniz.

Genel İlkeler

Yedekleme zamanı için taslak seçilir.

Mailstore Arşivleme Ekranı

Sizin belirteceğiniz ilkeler doğrultusunda veritabanı bölümlendirilebilir.

Web Erişimi

MailStore web arayüzü ile istediğiniz yerden erişim sağlarayak yetkiniz olan tüm klasörleri görebilirsiniz.

MailStore - Mail arşivleme Programı Sistem Gereksinimleri Mail arşivleme ile en üst düzey güvenliğe ulaşın.

Aşağıdaki hesaplamalar, kullanıcı sayısına, depolanan e-postaya ve arşivleme stratejisine bağlı donanım ihtiyaçlarını belirtmeye yardımcı olur. MailStore Server’ın başarılı şekilde kurulumu ve kullanımı için, sisteminizin aşağıda önerilen minimum yazılım ve donanım özelliklerini sağladığından emin olun.

Sık Sorulan Sorular Mail arşivleme ile en üst düzey güvenliğe ulaşın.

Mailstore e-postalarınızı dilediğiniz sürücü de kendi içerisinde sıkıştırarak arşivler.

IBM Lotus Notes dışındaki tüm sunucu ve istemcileri destekler.

Mailstore kendi içerisindeki veritabanını kullanır. Dolayısıyla herhangi bir veritabanı programına ihtiyaç duymaz.

Mailstore’da kullanıcı kısıtı yoktur. İhtiyacınız doğrultusunda dilediğiniz sayıda kullanıcı ile çalışabilirsiniz.

Admin(Yönetici) yetkisi olan kullanıcılar tüm client(Kullanıcı) arşivlerini görüntüleyebilir, arama yapmak istediğinde detaylı arama yapabilir. Clients ise yalnızca kendi arşivlerini görüntüleyebilirler.

Mailstore ile arşivlediğiniz e-postalarınızı arşivlemiş olduğunuz sunucuya (Exchange,Gmail) bakmaksızın istemcinizde (Outlook, WindowsMail) görüntüleyebilirsiniz.

Mailstore ile yapılan işlemlerin tümünün tarihini liste halinde görebilirsiniz.

Arşivlemelerinizi schedule(takvim) özelliğinden belirteceğiniz tarihler ve saatler arasında otomatik olarak yapabilirsiniz.

Kullanıcılara silme, arşivleme v.b. gibi yetkiler verebilirsiniz.

Mailstore Exchange Server ile uyumlu ve senkronize çalışır.

Exchange Server üzerinden journal yedeği alabilirsiniz dilerseniz bir zamanlama oluşturup kullanıcıdan bağımsız yedekte aldırabilirsiniz.

Mailstore Proxy Server Add-in ile e-postalarınız henüz muhattabına dahi ulaşmadan arşivleme yapabilir. Bu özellik şirketlerin e-posta kaybını MINIMUM seviyeye indirger.

Mailstore Outlook Add-in sayesinde e-postalarınızı Mailstore ile arşivlediyseniz Outlook üzerinden silinmiş dahi olsa görüntüleyebilirsiniz.

Arşivim kısmından seçtiğiniz bir e-postayı Outlook’a geri yükle diyerek geri yükleyebilirsiniz.

Bilgisayar konfigürasyonuna göre değişiklik göstermekle birlikte 30 GB hacmi bulunan e-posta kutusunuı yaklaşık 28-29 dakikalık kısa bir sürede arşivleyebilmektedir.

Mailstore web erişimi ile internetin olduğu her yerden arşivinize ulaşabilirsiniz. Sadece adres çubuğuna http://serveradı:8461 yada http://serveradı:8462 yazmanız yeterlidir.

Serveradı kısmına kendi serverınızın adını yazınız.Aşağıdaki pencereden kullanıcı adı ve şifrenizi girerek arşivinize ulaşabilirsiniz.

Hayır; Mailstore Server ilgili TCP portları üzerinde kendi http sunucusu üzerinde çalışır. Yani ayrıca bir web server’a ihtiyacınız olmaz.

Evet; Sanal makinedeki işletim sistemi desteklediği sürece kullanabilirsiniz.

Versiyon 4.0 dan beri Mailstore NAS ihazlarını destekliyor. Mailstore Server’ı bir NAS cihazıyla kullanmak için değişik seçenekler var. Bunların hepsi Mailstore ile NAS Kullanımı ilgili yazımızda mevcut.

Öncelikle bu sizin kurulumunuza bağlı. Eğer 150 istemciden az ise Exchange yada FileServer kurulu bir makinaya kurabilirsiniz. Ama istemci sayınız bundan daha fazlaysa ayrı bir sunucuya kurmanızı öneririz.

1. Şirketin tamamına ait ortak bir arşiv havuzu oluşturabilirsiniz.
2. Hiç bir geri yükleme yapmaksızın yöneticilerin talebi üzerine arşive anında erişim.
3. Kullanıcıdan bağımsız otomatik yedekleme işlemi. (Sizin belirteceğiniz kriterlerde)
4. Exchange Server (Sunucu) üzerinde alandan tasarruf. (Mailstore Şirketinizin 1 TB ‘lık bir arşivi olduğunu varsayarsak 250 Gb’a kadar düşürebilme yeteneğine sahiptir).
5. Alandan tasarruf etmeye bağlı olarak Exchange Sunucunuzun önemli ölçüde hız kazanması.
6. 20 Gb’lık bir Mailbox üzerinden 4 saat gibi kısa sürede arşiv alabilir.
7. Bir kriz senaryosunda yine 20 gb’lık bir arşivi hızlı bir şekilde Exchange Sunucunuza geri gönderebilirsiniz.
8. Mailstore tüm arşiv üzerinden değil gerek duyulması halinde E-posta bazında teker teker geri gönderilebilme özelliğine de sahiptir.
9. Herhangi bir Exchange Log kaydına ihtiyaç duymaksızın anında geri yüklenebilir arşivler.
10. E-postaların dosyalar olarak değil tek bir merkez ve veritabanı üzerinden düzenli olarak arşivlenmiş olması.
11. E-postaların 2. bir işleme ihtiyaç duymaksızın ilk anda istenilen konuma arşivlenebilmesi.
12. Exchange Mailbox’ların tek tek arşivlenmesi zahmetine karşın Mailstore ile tek bir sefer planlama yapılması akabinde her gün düzenli bir arşiv kazanılması.
13. E-posta arşivinize tatilde dahi web üzerinden erişebilme imkanı.

MailStore Demo Talep Formu


  MailStore – Mail Arşivleme Sistemi

  E-posta, iletişim kurmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Özellikle iş ortamında e-posta; iş paylaşımları, iş takibinin yapılması, toplantı organize etme, ekip içi yazışmalar, müşteri yazışmaları gibi birçok farklı alanda en aktif kullanılan alandır. Aktif ve yoğun geçen bir iş gününde sadece bir saat dahi maillerinize erişememek ya da mail gönderip alamamak birçok işinizin aksamasına sebep olabilir. Kısacası e-posta iş dünyasının en değerli ve en büyük bilgi kaynağıdır diyebiliriz.

  Mail Arşivlemek Neden Önemlidir?

  Mail ile gönderilen dosyalar genellikle farklı dosyalar içerisinde arşivlenmez. Ya da bazı durumlarda mail ekinden ziyade mailin içeriği daha büyük önem taşır. Özellikle yazılı olarak onay alınması ya da yazılı bilgi geçilmesi gereken durumlarda mail oldukça işlevsel bir iletişim aracıdır. İş hayatında uzun yıllar bulunan ve iş tecrübesi olan kişiler genellikle telefon konuşması yerine yazının kayıt niteliği taşıması sebebiyle e-posta ile bilgi alışverişi yapmayı tercih ederler. Böylece yıllar içinde mailler gittikçe büyüyen bilgi depolarına dönüşürler.

  Bu mailler aslında şirketinizin yıllar içindeki tüm yazışmalarının kayıtlarıdır ve içlerinde çok önemli bilgiler, dosyalar barındırırlar. Bu sebeple kaybolmaları ya da silinmeleri durumunda; birçok kontağınızı, yazışmalarınızı, önemli belge ve bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.

  Mailstore Server Nedir?

  Mailstore Server, tüm şirket e-postalarınızı uzun yıllar boyunca güvenle arşivlemenizi sağlayan bir e-posta arşivleme programıdır. Mailstore Server ile IBM Lotus Notes dışındaki tüm sunucu, istemci ve dosya sistemlerinden hızlı bir şekilde otomatik arşiv alabilirsiniz.

  Mailstore Server Kullanma Avantajları

  • Mailstore Server yazılımı ile arşivlemiş olduğunuz e-postalarınızı belirlediğiniz periyotlar ile sunucularınızdan kaldırabilirsiniz. Böylece sunucularınızın kapasitesi artar ve e-posta trafiğinizi çok daha verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • Mailstore sistemi üzerinden arşivlenen e-postalarınıza kolayca erişebilirsiniz. Hatta yönetici olarak tüm çalışanlarınızın tüm gelen – giden e-postalarını anlık olarak web ara yüzü üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Maillerin kaybolması, şirketler için oldukça can sıkıcıdır. Bir çalışanınızın bilgisayarı bozulduğunda maillerin hepsinin kaybolması şirketinizi açısında sorun teşkil eder ancak Mailstore kullanıyorsanız, çalışanınızın tüm maillerini Mailstore sunucusu üzerinden kısa süre içerisinde geri getirmeniz mümkündür.
  • Maksimum güvenlik sağlayan bir yedekleme sistemidir. Kötü niyetli kişiler ya da kullanıcı hatalarına karşın Mailstore sunucuları anında yedekleme yapar. Yani gelen ya da gönderilen e-postalar henüz alıcısına ulaşmadan Mailstore sisteminde yedeklenir.
  • E-posta, günümüzde neredeyse resmi evrak değerindedir. Birçok şirketin görevleri ve kritik bilgileri e-posta olarak saklanmaktadır. Bir şirketteki e-postaların kesintisiz, verimli ve kullanışlı olması o şirkete gerek maddi ve gerekse prestij olarak önemli kazançlar sağlar.
  • Mailstore Server kullanabilmeniz için büyük ölçekli bir şirket olmanız gerekmez. Mailstore, küçük ya da orta ölçekli şirketler için de detaylı olanaklar ve uygun bütçeler sağlar. Unutmayın ki şirketinizi büyütebilmek ve geliştirebilmek için iyi işleyen bir altyapıya sahip olmalısınız. E-postalarınızı yönetemediğiniz bir sistemde geçmişe yönelik sorunlar yaşamanız yüksek bir ihtimaldir.
  • E-posta arşivinize erişmek için ofiste olmanıza ya da bilgisayarınızın yanınızda olmasına gerek kalmaz. Mailstore sistemine mobil cihazınız üzerinden de kolaylıkla erişebilirsiniz.

   

  Mail Arşivleme Sistemi MailStore
  30 gün ücretsiz Kullanın