BackupAssist - Windows Yedekleme Sistemi

BackupAssist kolay, hızlı ve türkçe arayüzüne sahip olan, tüm windows fiziksel ve sanal sunucularınızı, e-maillerinizi, SQL verilerinizi, dokümanlarınızı ve tüm sisteminizi yedekleyebileceğiniz bir bilgisayar yedekleme yazılımıdır.

Sisteminiz için BackupAssist tarafından hazırlanmış taslakları veya kendi özel oluşturacağınız taslağı kullanarak yedek alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz, 120’den fazla ülkede, binlerce işletmenin, okulun ve kamu kuruluşlarının kullandığı windows backup alma programı BackupAssist.

Windows Server Yedekleme

SQL Server Yedekleme

Exchange Server Yedekleme

Hyper-V Yedekleme

BackupAssist ile Windows Yedek Alma Avantajları

Merkezi izleme
Olağanüstü Durum Kurtarma
Microsoft Hyper-V yedekleme
İnternetten yedekleme
Dosya Çoğaltma
Windows NT yedekleme
SQL Server Backup
Exchange Server yedekleme
Donanım Desteği
Çalışan Dosyaların Yedeklenmesi
Basit Yedekleme
Geri Yükleme Konsolu
Bildirimler ve Raporlar
Yedekleme Stratejisi
Windows Server Yedekleme
Zip Olarak Yedekleme

  BackupAssist Classic
BackupAssist ER
BackupAssist 365
Licensing Model
Perpetual with multiple options
All-in-one subscription
All-in-one subscription
Backups


Cloud Applications and Data
xx+
Files and Applications
+xx
Tape, RDX and iSCSI
+xx
Image and Volumes
++x
Recoveries
Files and Emails
+++
Microsoft Application Data
+++
System Recovery
++x
Disaster Recovery from the Cloud
x+x
Destinations


Local Disk and NAS
+++
Cloud
+++
Cyber-security

Encryption
+++
CryptoSafeGuard & Cyber Black Box
++x

Sık Sorulan Sorular

Genel olarak, hayır. ARCserve ve BackupExec ™ gibi ürünler cihaz için kendi sürücülerinü yükleyerek yedekleme cihazının (özellikle teyp sürücüleri) kontrolünü ele geçirebilir ve Windows Yedekleme (NTBackup) veya BackupAssist gibi diğer uygulamalar tarafından kullanmalarını engelleyebilir.

Biz BackupAssist yazılımını yüklemeden önce sisteminizden diğer yedekleme yazılım ürünleri kaldırmanızı tavsiye ediyoruz, bu mümkün değilse, yedekleme donanım aygıtı için en son Windows sürücülerini yüklemenizi öneriyoruz. Bir de BackupAssist’i engellemeleri için diğer yazılımların hizmetlerini durdurmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerekli lisans sayısı ağ ortamı ve yedeklemek için ihtiyaç duyulan kaynaklara bağlıdır. Aşağıda BackupAssist tek bir lisanslı kurulum ile ne yedeklenebileceğinin ve ne yedeklenemeyeceğinin bir listesi vardır. Daha karmaşık bir ortamınız varsa ve yedekleme konusunda tavsiye almak isterseniz info@fins.com.tr adresine mail atınız.

Versiyon 4 ve 5 lisansları Veriyon 6 da çalışmaz. Bunun için lisansınızı yükseltmeniz gerekir.

İnternet bağlantısı olmayan makinanızdan lisans dosyasını dışa aktarıp, internet bağlantısı olan bir makinaya kopyalayıp sitemize upload edebilirsiniz. Dosya bize ulaştıktan sonra size lisans anahtarı gönderilecektir.

BackupAssist ve rakip çözümler arasındaki en önemli fark, kullanım kolaylığı ve KOBİ’leriçin uygun fiyatta olmasıdır. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için gerekli olan tüm özellikleri sunarken kullanımı kolay olduğu için bir çok müşterimiz bizi seçmiştir.
 
Bizim felsefemiz yazılımı olabildiğince kolay kullanımlı yapmak, kapsamlı sunucu yedekleme için gerekli özellikleri sağlamaktır.
 
BackupAssist size süper-hızlı kurulum ve programlama, kullanıcı dostu arayüzler, günlük hatırlatıcılar ve e-posta bildirimleri sağlar ve önemli ölçüde size yedeklemeleri yönetmek için harcadığınız süreyi azaltmak için tasarlanmıştır.

Aşağıdakiler de dahil olmak BackupAssist’in standart Windows Yedekleme yazılımlarına göre bir çok avantajı vardır:
Hiçbir komut veya toplu iş dosyası yazmak gerekmez: Bu zaman, emek tasarrufu sağlar ve hata olasılığını azaltır.

BackupAssist kullanarak otomatik olarak bir endüstri standardı yedekleme şeması uygularsınız. Biz zor işleri yaparız,siz medya rotasyon stratejisi hazırlamak zorunda kalmazsınız.

Bir yedekleme başarısız olursa bunu bilirsiniz.Yedekleme durumu emailleri size her yedeklemenin sonucunu verir, böylece yedeklemede ters giden bir şeyler olmuşsa bunu bilirsiniz.

İnsan hatasını en aza indirir. Hatırlatma mailleri ile hiç bir şeyi unutmazsınız böylece insan hatası en aza indirilmiş olur.

BackupAssist kullanarak açık dosya yedekleme desteklenir.

İleri seviye yedekleme işlerini Add-onlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Evet seçtiğiniz yedekleme motoruna göre yedeklemelerinizi tam ,artımlı yada kademlei olarak ayarlayabilirsiniz.
Kullanılabilir farklı yedekleme türleri işin oluşturulduğu yedekleme motoruna bağlıdır. Örneğin Windows Imaging, Dosya Çoğaltma, Rsync ve Exchange posta kutusu gibi bazı motorlarını kendi yerleşik ve değiştirileyen otomatik yedekleme türleri var. Örneğin Windows imaging işi tam bir yedekleme ile başlar daha sonra artımlı yedeklemelerle devam eder.Geçmiş versiyonların imajları ana yedek içinde glge kopya olarak görünür ve disk dolduğu zaman eski yedekler otomatik olarak silinir.

NTBackup ve Zip gibi Motorlarda, tam, artan ve kademeli yedekleme ile , zamanlama yeteneğini de desteklemektedir.

Yedekleme planınızı özelleştirmek ve yedekleme türünüzü değiştirmek için:

Üst menüden Düzenleye ve ardından yedekleme işinize tıklayın
Sol menüden zamanlayı seçin
Pencerede sağ üst tarafta bulunan Zamanlamayı özelleştire tıklayın
Yardım için sağ üstte bulunan yardım simgesine tıklayın.

BackupAssist’in disk tabanlı ve teyp sürücülerine yedekleme için Windows yedekleme ile dahili br entegrasyonu vardır. NTBackup çoğu Windows sürümünde (2000, XP ve 2003) önceden yüklenmiştir.

NTBackup ile yedekleriniz özel olmayan formatlarda saklanır ve herhangi bir Windows tabanlı (2000, XP, and 2003) makinaya ayrıca bir yazılıma ihtiyaç kalmadan geri yüklenebilir.

Zaten BackupAssist de varolan altyapıyı kullanarak hem özellikleri kullanmış hem de maliyeti artırmamış oluyor.

BackupAssist bir dizi Windows uygulaması ve verileri yedekleyebilir

Evet.BackupAssist size makinanızda System state, registy, COM + Sınıf Kaydı veritabanı,boot dosyaları,sistem dosyaları, sertifika servisi veritabanı,Active directory, SYSVOL dizini, Küme hizmeti bilgisi,IIS Meta dizini ve windows koruması altındaki sistem dosyalarını yedeklemenizi sağlayan seçenekler sunar.

BackupAssist ‘te sağlanan açık dosya destek seviyesi (OFS) işletim sistemine göre değişir:

Tam destek- Veri tutarlılığını koruyan, tüm kilitli dosyaları içeren, açık dosyaların tam yedeği

Temel destek- paylaşılan bir kilit ile açık dosyalar kilitli yada kilit kopyalandı ve ana yedek sonrasında yedeklendi. Özel bir kilit ile dosyalar kopyalanamaz veya yedeklenemez. Yalnızca kilitli dosyaları genellikle SQL Server veya Exchange veri dosyaları

Yedeklerinizin formatı hangi yedekleme motorunu kullandığınıza bağlıdır. BackupAssist çeşitli yedekleme motorları sağlar.Hani yedekleme motorunda hangi format kullanıldığına aşağıdaki listeden bakabilirsiniz:

Evet. Yedekleme işi oluşturma sürecinin son aşamasında BackupAssist ile kullanmak için yedekleme ortamı hazırlayabilirsiniz. Yalnızca bir kez, her yedekleme ortamı hazırlamanız gerekir.

Yedekleme zaten bir felaket durumunda tüm verilerinize ulaşabilmek için vardır. Artımlı yedeklemede geri yükleme durumunda tam yedekten sonra dönmek istediğiniz güne kadar olan artımlı yedeklerin depolandığı aygıtlara da ihtiyacınız vardır. Örneğin Çarşambanın yedeğine dönmek için önce Pazartesi , Salı ve Çarşamba günlerine ihtiyacınız var. Eğer bu aradaki günlerden birinin yedeği kaybolursa veri kaybınız olacak demektir. Bu nedenle tam yedekleme her zaman tüm gerekli verileri içerir ve bu gibi veri kayıplarına yol açmaz.

En iyi yedekleme planı ve rotasyon stratejisi yedekleme ortamına ne kadar para yatırıldığına bağlıdır. Daha fazla teyp, disk, cd dvd veri kayıplarına karşı garanti sağlar. Verilerinizi günlük tam yedekleme ile yedeklemek , artımlı ve kademeli yedeklemeden daha güvenlidir. Tam yedekleme tüm verileri içerdiğinden eğer bir yada bir kaç disk kayıp bile olsa son elinizde olan yedeğin hepsini içerir.

Tüm iyi rotasyon şemaları bir önceki iş gününü geri getirecek şekilde ayarlanmıştır.Ama bazen veri kayıpları günler hatta haftalar sonra tespit edilebilir. Bu nedenle etkili bir rotasyon planı haftalar hatta aylar öncesine dönmeye izin vermelidir. Bu arşivleme ortamına en iyi yedeklemeyi sağlar.Arşivlenen veriler kalıcı olarak saklanır ve üzerine yazılamaz. Bu da ayda en az 1 kez yedeklerin dışarıya güvenli bir yere alınması demektir.

Bu şekilde, veri yıllarca kullanılabilir olacaktır.

Tipik olarak, daha iyi koruma düzeni daha fazla yedekleme ortamı gerektirir. Kendi elinizde olan mevcut yedekleme aygıtlarınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir yedekleme şeması seçebilirsiniz. Dede-baba-oğul düzeni, örneğin, en iyi koruma sağlar, ancak 20 ayrı yedek teyp veya disk gerektirir ve uygulamak için en maliyetlidir.

BackupAssistte her donanım medya türü seçilmiş ve yapılandırılabilir endüstri standardı yedekleme stratejileri de dahil olmak üzere özel rotasyon stratejilerinin farklı bir grubuna sahiptir.

Önceden tanımlanmış rotasyon programları yedekleme senaryoları ve stratejilerinin çoğunluğu kaplarken artımlı veya farklı yedeklemeler gerçekleştirmek gerektiğinde, her bir şema özelleştirilebilir. Her şemayı özelleştirmek size rotasyon stratejisi tasarlama esnekliği verir.

Evet.Ya BackupAssist konsol içerisinden yedekleme işi üzerinde elle çalıştır seçilir yada masaüstüne işin kısayolu eklenir ve çift tıklayarak çalıştırılabilir. BackupAssist konsol içinde elle bir iş çalıştırmak için:

 • Üst menüden Düzenleye oradan da yedekleme işine tıklanır.
 • Daha sonra sol altta bulunan hızlı eylemlerden işi şimdi çalıştıra tıklanır.

Elle bir iş çalıştırmak için bir masaüstü kısayolu oluşturmak:

 • Üst menüden Düzenleye oradan da yedekleme işine tıklanır.
 • Daha sonra sol altta bulunan hızlı eylemlerden masaüstüne kısayol oluştur tıklanır. Daha sonra masaüstünde oluşan kısayola çift tıklanarak iş çalıştırılır.
 • Ayrıca işin otomatik olarak çalışmasını engellemek için Düzenleye oradan yedekleme işine tıklayıp.Ardından sağ üst tarafta bulunan Askıya al butonuna tıklanarak yedekleme işini askıya alabilirsiniz.

BackupAssist, Tape* , harici bir hard disk, REV sürücüsü, QuikStor, CD / DVD, Blu-ray, FTP, NAS ve dosyaya yedeklemek için tasarlanmıştır.
BackupAssist özel olarak tasarlanmış rotasyon stratejileri ve her aygıt türü için benzersiz donanım seçeneklerinin çeşitleri de dahil olmak üzere her yedekleme donanım cihazı için özel destek içerir.

Not:*Windows Server 2008, Windows 7 ve Vista’da teyp aygıtları için destek eksikliği nedeniyle, bu işletim sistemleri üzerinde tek başına bir teyp sürücüsüne yedekleme yapılacağı zaman BackupAssist Zip-To-Teyp Add-on gerekir.

Evet sağlıyoruz. BackupAssist v6 ve BackupAssist Zip-To-Teyp Add-on formu Windows Server 2008/R2, Windows Vista, Windows 7 ve SBS 2008 NTBackup için çok etkili bir yedekleme.

Bizim teyp sürücü çözümümüz kendi ZIP motorumuzu kullanır ki bu da kullanıcılara bağımsız teyp sürücülere yedekleme yapabilmelerini sağlar ve 256-bit AES şifreleme kullanarak parola koruma avantajı, gerçek zamanlı veri sıkıştırarak her banda yedekleri sığdırmayı sağlar.

BackupAssist Zip64 standardına dayanmaktadır yani Zip Motoru ile artık güvenilir ve kanıtlanmış ZIP dosyası formatı kullanarak teyp yedekleme yapabilirsiniz.

Teyp sürücülerinizi sürücüler ile gönderildiği sürece , BackupAssist 6 ve Zip To Teyp Add- on ile çalışır. Hatta BackupAssist Zip Motor u kullanarak teyp sürücüsüne Tam, Diferansiyel ,Artımlı ve Kopya yedeklemeler ayarlayabilirsiniz.

Biz teyp sürücüleri destekleyen yeni ve geliştirilmiş bir yöntem geliştirdik çünkü NTBackup (eski teyp sürücü yedekleme için kullanılan tek yöntem BackupAssist), kesildi ve Windows Server 2008 ‘de dahil değildir.

Bu farklı donanımlara bare metal geri yükleme ye izin veren veetkin biçimde sürücülerinizin imajını alan blok-seviye yedekleme sistemiyle yer değiştirdi.

Genellikle sadece BackupAssist etkin donanım sıkıştırması ile teyp sürücünüz üzerinde 1.4:1 sıkıştırma oranı alırsınız. Teyp sürücü üreticileri tarafından yüksek bir rakamın (örn. 20Gb/40Gb kasede 40Gb) listelendiğini unutmayın, ama bu pratikte nadiren başarılabilir.Sıkıştırma oranı yedekleme türüne bağlıdır.

Örneğin: JPEG yada MP3 formatlı dosyalar zaten çok büyüktür ve sıkıştırma bunlar için çok da olumlu sonuç vermez.Eğer teypte alan biterse , yedeklediğiniz veri miktarını azaltmanızı , tek bir teybe sığabilecek ikinci bir yedekleme işi oluşturmanızı yada gereksiz dosya türlerini yedeklemeden çıkarmanızı öneririz.(BackupAssist üst menüden Düzenle-> Yedekleme işiniz->Dosya ve Klasörler -> İstisnalar)

Docsvault’un kurulumu ve kullanımı inanılmaz derecede kolay. Ayrıca elle dosyalama sisteminde bulunmayan belge profili (indeksleme), etkin organizasyon ve yönetim, güvenlik, eş zamanlı erişim, denetim günlüğü, versiyon kontrolü, iş akışı, tarama desteği ve diğer birçok özelliği Docsvault’ta bulabilirsiniz.

Docsvault aracılığıyla tüm dosyalama sisteminizin yaptıklarının aynısını yapabilirsiniz. Docsvault’u yüklemek sadece birkaç dakikanızı alır. Eğer Windows gezgini kullanıyorsanız Docsvault size çok alışılmış gelecektir.

BackupAssist Demo Talep Formu  Windows Yedekleme Nedir?

  Windows Yedekleme, bilgisayarınızın zarar görmesi ya da bilgisayarınızdaki verilerinizin herhangi bir hatalı işlem sonucunda silinmesi durumunda sizi ve işletmenizi zor duruma düşmekten kurtaran ve mevcut tüm dosyalarınıza erişme fırsatı sunan bir yedekleme hizmetidir.

  Devamını Gör…

  Günümüzde şirketler, dosyalarını bulut ya da online sistemlerde saklasalar da bilgisayar üzerinde fiziki olarak varlığını devam ettirmesi gereken ve çok sık kullanılan dosyalar, mailler, veriler ve önemli belgeler bulunur. Sadece bir gün içerisinde dahi onlarca hatta yüzlerce yeni dosya indirmeniz ve bilgisayarınızda yedeklemeniz gerekebilir. Peki bu dosyalarının silinmesi durumuna karşı tedbir alıyor musunuz?

  BackupAssist – Windows Yedekleme Sistemi ile Verileriniz Güvende!

  Backupassist kolay, hızlı ve Türkçe ara yüzü sayesinde pratik kullanım olanağı sunan bir bilgisayar yedekleme yazılımıdır.

  Sahip olduğunuz tüm Windows fiziksel ve sanal sunucularınızı, e-maillerinizi, sql verilerinizi, dokümanlarınızı ve tüm sisteminizi yedekleyebilmenize olanak sağlayan bu sistem, 120’den fazla ülkede, binlerce işletme, okul ve kamu kuruluşlarında kullanılmaktadır.

  Uzun yıllar boyunca emek verdiğiniz ve şirketinizin temelini oluşturan arşivlerinizi, e-maillerinizi ya da dökümanlarınızı kaybetme ihtimalini düşünmek dahi oldukça ürkütücüdür. Bugüne kadar yedekleme yapmamış ve herhangi bir belgenizin silinmesi ya da kaybolması ile alakalı bir sorun yaşamamış olmanız, bu sorunların hiç olmayacağı anlamına gelmez. Siz çok dikkatli olsanız dahi sizin dışınızda gelişen faktörler sebebiyle şirket bilgileriniz tamamen silinebilir ya da bilgisayarınız çökebilir. Böyle bir sorun yaşamamak için BackupAssist – Windows Yedekleme Sistemini kullanmaya başlayabilir ve tüm bilgilerinizin yedeklendiğinden emin olabilirsiniz.

  BackupAssist – Windows Yedekleme Sistemi Kullanmanın Avantajları

  • Her ölçekteki işletmelerin ihtiyacına cevap vermek için tasarlanmış, güvenilir bir windows server backup alma yazılımıdır.
  • BackupAssist, windows server yedeği alabildiğiniz gibi Windows 7, Windows 8 vb. işletim sistemlerinin de full imajını almanıza olanak sağlar.
  • Tam sunucu kurtarma özelliği vardır. Bu sayede tüm verileriniz için mükemmel bir koruma sunar.
  • Hızlı diferansiyel yedek alma özelliği sayesinde verileriniz oldukça kısa bir sürede yedeklenir ve güvence altına alınır.
  • Uygun fiyatlı ve güvenilirdir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için gerekli olan tüm özellikleri sunarken kullanımının kolay olması sayesinde de çok sık tercih edilir.
  • Yazılım dilinin Türkçe olması, kolayca anlamanızı ve işlemlerinizi hızlı bir şekilde yönetmenizi sağlar.
  • BackupAssist ara yüzü tamamen kullanıcı dostu olarak tasarlanmıştır. Sisteme çok kolay bir şekilde adapte olabilir ve aradığınız her bilgiye kolayca erişebilirsiniz.
  • Sistemin mobil desteği de bulunmaktadır. Bu sayede telefonunuzda işlem takibi yapabilirsiniz.
  • Merkezi yönetim konsolu, detaylı raporlama ve e-posta uyarıları ile sistemin işleyişi hakkında sürekli bilgilendirilirsiniz.

  BackupAssist Hangi Donanımlara Yedekleyebilir?

  BackupAssist özel olarak tasarlanmış rotasyon stratejileri ve her aygıt türü için benzersiz donanım çeşitleri dahil olmak üzere her yedekleme donanım cihazı için özel destek içerir. BackupAssist, harici bir hard disk, REV sürücüsü, QuikStor, CD / DVD, Blu-ray, FTP, NAS ve dosyaya yedeklemek için tasarlanmıştır.

   

  Dosyalarınızın güvenliğini sağlarken yedekleme işlemi için zamandan tasarruf etmenizi sağlayan BackupAssist, Fins Bilişim (http://fins.com.tr/) ayrıcalığı ile hizmetinize sunulmuştur.

  BackupAssist ( http://fins.com.tr/hizmetler/backupassist-windows-yedekleme-sistemi/ ) hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  yazıyı kısalt

  BackupAssist Windows Yedekleme
  Daha Yakından Tanımak için